Komunikacja – Public Relations, Branding i Marketing mix

Dla wielu osób pojęcia Public Relations, Branding, Marketing to nadal branżowe blablabla. Dla innych – bardzo konkretne wyobrażenie związane z każdym z nich.
Specjaliści będą się rozwodzić na tematy powiązane z każdą z tych kategorii, idąc dalej można rozwinąć każdą podkategorię na kolejne szufladki z mnóstwem branżowej wiedzy – jak w każdej dziedzinie.

Tematem Public Relations, Marketingu i Brandingu zajmuję się od kilkunastu lat. To zagadnienie, które nie ma końca, a im dalej w las, tym więcej ścieżek. Dlaczego nie specjalizuję się w jednej konkretnej dziedzinie?

Public Relations, Branding i Marketing – ważne elementy komunikacji

Widzę całokształt i jego poszczególne fragmenty. Dla mnie każde z zagadnień zatytułowanych Public Relations, Branding, Marketing nie istnieje oddzielnie, (aczkolwiek głodnych wiedzy zapraszam na poświęcone każdej dziedzinie oddzielne wpisy).

Wpływają na siebie, kształtują się nawzajem, są ze sobą powiązane i od siebie zależne, są częścią całego systemu, jak ręka i noga są częściami ciała, które niewiele bez siebie zdziałają.

Komunikacja – temat nigdy niewyczerpany

Dlatego też zajmuję się komunikacją, czyli całością, jako fascynującą dziedziną, którą można zgłębiać w nieskończoność. Tak jak internista zajmuje się ogólnie całym człowiekiem i ewentualnie kieruje go dalej, kiedy jest potrzeba, tak i ja, znając konkretną potrzebę, wybieram specjalistów w wąskich dziedzinach takich jak SEO, adWords, grafika (a i tu specjalizacja jest daleko posunięta), copywriting, fotografia, film – słowem cały zespół wspaniałych fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Bardzo ich za to cenię i cieszę się, że nie muszę wszystkiego robić sama, co z góry skazane byłoby na porażkę.

Specjalizuję się za to w Public Relations, komunikacji w biznesie i w komunikacji interpersonalnej, uwielbiam pracować z ludźmi i obserwować ich rozwój. Moim naturalnym środowiskiem jest też działanie. Kreuję, obmyślam, tworzę strategie, plany, budżety, terminy, dobieram zespół i wspólnie działamy mając do zrealizowania konkretny cel. Jestem kreatywnym zadaniowcem, który nudzi się robiąc ciągle to samo. Ale komunikacja ma to do siebie, że nigdy nie jest taka sama. Ludzie się zmieniają, sytuacje się zmieniają, otoczenie się zmienia, warunki. Zawsze jest coś do wyjaśnienia, coś do rozwiązania, do ogarnięcia, do podjęcia szybkiej decyzji. I dlatego tak kocham to, co robię.

Wracając do tematu brandingu, public relations i marketingu – każdy z tych elementów składających się na wspólną nazwę KOMUNIKACJA można traktować jako oddzielny temat. Oddając im należną godność, poświęcam każdemu oddzielny wpis na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Kim jestem?

Coach, trener biznesu, doradca ds. komunikacji, specjalista ds. Public Relations, marketingowiec – od kilkunastu lat zajmuję się komunikacją zarówno osobistą jak i komunikacją w biznesie – dbam o jakość komunikacji firm z otoczeniem, o komunikację w zespołach, szkolę, uczę, promuję, tworzę kreatywne rozwiązania promocyjne, organizuję, pomagam wydobyć potencjał i realizować cele. Inspiruję, doradzam, planuję, oceniam efekty, wspieram, pokazuję możliwości, realizuję. Czasem sama, czasem z zespołem sprawdzonych specjalistów. Kreatywnie, otwarcie, elastycznie, rzetelnie, po partnersku. Zapraszam do współpracy i do wspólnego rozwoju 🙂

Hanna Ćwiertnia – Laszczyk
Prezes MarkeSense Sp. z o.o.

Napisz: [email protected]
Zadzwoń:+48 607 926 174